Lucie Rožková

Jsem koučka a průvodkyně na cestě ke spokojenému životu, pohodovému rodičovství a naplňujícímu partnerství.

Vlivem traumatického dětství jsem větší část svého dospělého života prožila
v hlubokých depresích.

Věřím tomu, že naše dětství zásadním způsobem ovlivňuje to, co zažíváme
v dospělosti. Promítá se do našeho nastavení, vnímání různých situací, projevuje se ve výběru partnera, v našem vztahu a přístupu k dětem, má vliv na naši celkovou spokojenost v životě, vyrovnanost a vztah k sobě.

Málokdo z nás měl dětství naprosto ideální. I proto se většina z nás hodně oddálila od svých vnitřních tužeb. Možná je už ani nevnímáme.

Ale jsem přesvědčená, že nikdy není pozdě to změnit.

Prakticky od malička jsem se zajímala o psychologii a vztahy. Hltala jsem všechny tehdy dostupné knížky na tato témata. Zajímala jsem se také o přístup k dětem.
Dávno předtím, než jsem měla vlastní děti, jsem byla rozhodnutá, že udělám
všechno, abych jim dala dobrý citový základ.

Teď mám dvě už dospělé děti a jsem šťastná, že moje předsevzetí se splnilo.
Přestože jsem rozhodně nedělala vždy všechno tak, jak bych si přála, v zásadě věřím, že jsem dokázala přerušit řetěz hlubokého traumatu

A teď chci pokračovat tím, že pomáhám ostatním v uzdravování - nabízím svou
podporu všem, kteří se chtějí zbavit nánosů nefunkčních vzorců, které jim
znemožňují žít spokojeně v jakékoli oblasti - v osobním životě, v partnerství i ve vztahu s dětmi.

Chcete žít s větší lehkostí a radostí?

Rozhodně i vy můžete mít naplňující život, spokojené partnerství a hezký vztah
k sobě.

Můžete přijít prakticky s jakýmkoli problémem. Podíváme se společně na to, co za ním stojí, a najdeme řešení. Přestože je někdy nutné podívat se na příčinu, zastávám názor, že je především důležité jít dopředu, k řešení.

To znamená, že není nutné dokola mluvit o svých traumatech a prožívat je. Nebudeme zůstávat v minulosti, chceme najít cestu k lepšímu životu. Můžete využít klasický koučink i další metody, například NLP techniky. Nabízím individuální i párové konzultace.

Pokud je vaším tématem rodičovství, ráda si promluvím i s vašimi dětmi, když to uznáte za vhodné.  A protože někdy je naše mysl na problémy krátká (a mnohdy je spíše způsobuje :-) ), najdete v mé nabídce i skvělou techniku, která pracuje přes tělo - kraniosakrální terapii. 

Zahojení všech emočních zranění (a v určité míře je máme všichni) je důležitým předpokladem nejenom pro váš vlastní pocit pohody, ale i pro vaše vztahy. Tím, jak se zlepšuje a upevňuje váš vztah k sobě, zvyšuje se vaše sebedůvěra a sebevědomí, může se uzdravovat i vaše partnerství. Případně si do života začnete přitahovat mnohem vhodnější partnery.

Pokud jste nebo plánujete být rodiči, je uzdravování vašich bolístek velmi důležité i pro vaše děti.

Uvědomujeme-li si jako rodiče svoje vlastní zranění a pracujeme-li na jejich vyléčení, s mnohem větší pravděpodobností nebudeme zraňovat svoje děti. Ony pak dostanou pevný citový základ a tím šanci vyrůst ve vyrovnané, spokojené a laskavé dospělé.

Vzhledem ke své zkušenosti s dlouhodobou depresí můžu být chápajícím
průvodcem i těm z vás, kteří hledáte cestu z úplné beznaděje. Společně ji
postupně najdeme. Můžete si být jisti, že znám pocity nejhlubší bezmoci, stav, kdy vás bolí samotná existence tak moc, že chcete všechno skončit, kdy váš žalostný psychický i fyzický stav vám znemožňuje i tu „nejsnadnější“ činnost. Rozumím vám.

Nikdy není pozdě začít lepší život.

Těším se na vás. Lucie


Kam dál:

Tento kurz vytvořila Lucie speciálně pro aplikaci Království Královen:

Porozumění s dětmi

aneb 3 tipy jak okamžitě zlepšit komunikaci s vašimi dětmi... Chceš, aby ti děti více naslouchaly a byly přístupnější dohodě? Ráda bys do vašeho vztahu vnesla víc lehkosti a pohody? V kurzu najdeš 3 jednoduché tipy, které pomohou i tobě mít lepší vztah s dětmi.
Chci se podívat do kurzu